Biologia i JA

Centrum Edukacji i Rozwoju to miejsce, którego nadrzędnym celem jest wyjaśnianie natury otaczających nas zjawisk i procesów zachodzących w środowisku przyrodniczym.
Uczymy – bawiąc i bawimy – ucząc. Posiadamy kompletne zaplecze dydaktyczne z pomocami naukowymi umożliwiające wytłumaczenie zagadnień z zakresu m.in. fizyki, biologii, geografii, pozwalające na samodzielne przeprowadzenie doświadczeń lub obserwacji, w oparciu o przygotowane stanowiska badawcze. W przyrodniczy świat wprowadzać będą doskonale przygotowani i wykształceni specjaliści.

Nasz zespół skupia osoby oddane pracy z dziećmi. Łączymy pasję przyrodniczą z profesjonalnym zaangażowaniem.

Justyna Skowrońska-Ciołek

Jestem zapalonym przyrodnikiem, a przekazywanie wiedzy dzieciom to moja pasja. Ukończyłam biologię na Uniwersytecie Wrocławskim ze specjalizacją biologii roślin. Uwielbiam bliski kontakt z dziećmi, obserwowanie i pobudzanie ich twórczego potencjału, stwarzanie im warunków do samodzielnego odkrywania przyrodniczych zainteresowań oraz otaczającego ich świata. Od 12 lat jestem zaangażowana w projekty przyrodnicze skierowane do najmłodszych, dzięki czemu zdobyłam doświadczenie potrzebne do pracy w placówkach szkolno-przedszkolnych. Podczas zajęć z dziećmi jestem dla nich przewodnikiem, równocześnie pozwalając, aby to one nadawały kierunek i tempo naszym wspólnym działaniom. Prywatnie jestem roślino-maniakiem, który bezgranicznie uwielbia zwierzęta wszelkiej maści.

Paulina Czyżowicz

 

 

Jestem absolwentką biologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasjonuję się otaczającym światem. Lubię wiedzieć dlaczego. Z chęcią dzielę się swoimi odkryciami - "zarażając" wiedzą. Świat bakterii, życie termitów, tajemne zakamarki ludzkiego organizmu czy zjawiska pogodowe nie są mi obce. Oswajam je i pomagam poznać je młodzieży.

Agnieszka Konowalik

 

Jestem biologiem z pasji i wykształcenia. Szczególnie interesuje mnie ochrona środowiska i podejmowanie działań mających na celu zachowanie jeszcze istniejących siedlisk zwierząt i roślin. Jako mama rozumiem też jak ważną rolę dla środowiska odgrywa edukacja - odpowiednie przekazanie dzieciom zainteresowania i szacunku dla przyrody. Chciałabym "zarazić" dzieci chęcią obserwacji otaczającego świata i pomagać im rozumieć to co obserwują. Poza przyrodą, lubię podróżować, poznawać inne kultury, interesuje mnie słowiańska historia i kultura oraz polskie tradycyjne obrzędy.

Aleksandra Woszczyna

Ukończyłam Politechnikę Wrocławską na kierunku optyka z tytułem inżyniera. Na studiach doskonale poznałam najważniejszy ze zmysłów człowieka – wzrok, to za jego sprawą dociera do nas większość informacji z otoczenia. Nieskończenie barwna paleta życia zainspirowała mnie do poznania świata przyrody i tak zainteresowało mnie ziołolecznictwo, aromaterapia i permakultura. Dzięki pogodzie ducha swobodnie czuję się w relacji z dziećmi i młodzieżą, dlatego z przyjemnością odkrywam z nimi tajemnice przyrody. Bardzo lubię podróżować, ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego oraz kierownika wypoczynku, więc chętnie wybiorę się na edukacyjną wycieczkę terenową.